Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszam na 59. SESJĘ NAUKOWĄ Instytutu Ochrony Roślin ‒ PIB, która odbędzie się w dniach 12‒14 lutego 2019 roku, w hotelu Novotel Poznań Centrum.
Tematem przewodnim konferencji będą „NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA W OCHRONIE ROŚLIN”. Uroczyste otwarcie Sesji nastąpi 13 lutego 2019 roku o godz. 10:00.

W przeddzień oficjalnego otwarcia Sesji odbędzie się FORUM MŁODYCH NAUKOWCÓW. Spotkanie adresowane jest do studentów, młodych pracowników naukowych i doktorantów zainteresowanych szeroko pojętą tematyką ochrony roślin. Młodzi naukowcy będą mieli okazję zaprezentować wyniki swoich badań naukowych oraz wziąć udział w forum dyskusyjnym dotyczącym pozyskiwania grantów badawczych. Najlepsze prezentacje zostaną nagrodzone.
Tego samego dnia obędzie się panel dyskusyjny NAUKA ‒ PRAKTYCE poświęcony problematyce transferu wyników badań naukowych do praktyki rolniczej. Do udziału w spotkaniu i dyskusji zapraszamy przede wszystkim doradców i producentów rolnych, a także przedstawicieli organizacji i firm działających na rzecz polskiego rolnictwa.
Podczas kolejnych dwóch dni Konferencji pracownicy instytutów naukowych, uczelni wyższych, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Ośrodków Doradztwa Rolniczego oraz firm fitofarmaceutycznych pracujących dla nauki i rolnictwa wygłoszą referaty oraz zaprezentują postery. Autorzy najciekawszych wystąpień będą mieli możliwość opublikowania swoich prac naukowych w czasopismach Journal of Plant Protection Research lub Progress in Plant Protection.
59. Sesja Naukowa IOR ‒ PIB będzie okazją do poznania najnowszych osiągnięć naukowych z zakresu ochrony roślin, a także aktualnych problemów producentów rolnych. Z pewnością będzie to również okazja do spotkań, dyskusji i nawiązania kontaktów w gronie specjalistów, które w przyszłości mogą zaowocować współpracą oraz podejmowaniem kolejnych naukowych wyzwań.

 

W imieniu Komitetu Naukowego, Programowego i Organizacyjnego
Dyrektor Instytutu Ochrony Roślin PIB
prof. dr hab. Marek Mrówczyński

                                                                                                              

                                                                                                                                                                                                                                    

 

3
dni
58
referatów
89
posterów
316
autorów


Ważne daty i terminy

05.09.2018
Otwarcie rejestracji on-line, wczesna rejestracja
14.12.2018
Ostateczny termin zgłaszania referatów/posterów i ich streszczeń
20.12.2018
Termin akceptacji zgłoszonych referatów/posterów
07.01.2019
Zakończenie wczesnej rejestracji, rejestracja standardowa
11.01.2019
Publikacja programu Sesji on-line
12-14.02.2019
59. Sesja Naukowa IOR - PIB


Aktualności


7.11.2018

Z przyjemnością informujemy, że patronat honorowy nad 59. Sesją Naukową Instytutu Ochrony Roślin – PIB obejmują: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak oraz Wielkopolska Izba Rolnicza reprezentowana przez Prezesa Piotra Walkowskiego. Serdecznie dziękujemy!

7.11.2018

Komunikat 1 już dostępny do pobrania KOMUNIKAT 1 

13.11.2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w "Forum Młodych Naukowców", które odbędzie się 12 lutego 2019 roku w przeddzień oficjalnego otwarcia 59. Sesji Naukowej Instytutu Ochrony Roślin – PIB. Szczegóły w zaproszeniu do pobrania.

20.11.2018

Ostateczny termin zgłaszania referatów i posterów został przesunięty na 14 grudnia. Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona. 

10.01.2019

Zapraszamy do zapoznania się i pobraniem programu 59. Sesji Naukowej. POBIERZ PROGRAM SESJI 


Sponsor główny
Patronat honorowy


Patronat medialny